Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak zrobić sok z malin?

arturex
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:
Najlepszy do tego celu jest sokownik. Można też owoce w słoiku posypać cukrem i poczekać, aż same puszczą sok.

Sokownik przygotować, czyli umyć po wyjęciu z najgłębszej szafki - w końcu to sprzęt sezonowy. Do części na samym spodzie nalać wody do wyznaczonego poziomu.

Ułożyć druga część garnka, do której będzie spływał sok. Następnie włożyć na nią ostatnią część sokownika z owocami malin.

By sok był słodki, wystarczy sama zawartość cukru w malinach, ale jeśli jesteśmy łasuchami, to należy do części sokownika, w której mamy maliny dosypać ok. 2 szklanek cukru. Jeśli posiadamy duży sokownik (są one dostępne w różnych rozmiarach) to proporcjonalnie na 2 kilogramy owoców dodajemy 1 kilogram cukru.

Następnie włączyć kuchenkę i rozpocząć proces gotowania. Jest to czynność, która trwa najdłużej, ale wierzcie mi warto. Trwa to około 1,5 godziny. Najlepiej jest zaglądać do górnej części sokownika i przemieszać od czasu do czasu (co ok. 20 minut). Mieszając, będzie widać jak dużo soku jest jeszcze w owocach. Z czasem miąższu będzie coraz mniej, co oznacza, że sok został oddzielony.

Gdy w sokowniku woda sie gotuje, a sok powoli ścieka, my możemy przygotować sobie spokojnie słoiki lub buteleczki szklane z zakretkami by przelać do nich gotowy sok. Zakręcone słoiki stawiamy do góry dnem, by w takiej pozycji ostygły.

Odsączony miąż malinowy można wyrzucić i ponownie włożyć porcję malin i całą czynność powtórzyć, aż do ostatniej porcji malin.

Słoik należy trzymać przez szmatkę tak, by nie poparzyć rąk. Tak przygotowany sok może cieszyć nas w zimowe wieczory.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!
Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Zamów darmowy newsletter